Šeimos gerovės stiprinimas per pozityvią tėvystę - tęstinumas

Vieta: Kaunas ir Trakai 
Data: 2013m. sausis - gruodis. 
Tikslas: skatinti savarankiškos ir gyvybingos šeimos įsitvirtinimą, vykdant švietėjišką veiklą, susijusią su šeimos vertės visuomenėje atskleidimu ir pozityvios tėvystės įgūdžių ugdymu. 
Dalyviai: jaunos, gausios šeimos ar poros; taip pat - asmenys, kurie rengiasi tapti tėvais. 
Rėmėjas: Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (programa „Šeimos gerovės ir vaiko teisių apsaugos politikos įgyvendinimas“). 
Apie: Įgyvendinant šį projektą 2013 metais VšĮ „ Mano šeimos akademija“ tęsė  dar daugiau papildytą mokymo programą „Mes atsakingi už vaiko ir šeimos gerovę“. Seminarai vyko Kaune ir Trakuose. Daug dėmesio buvo skiriama atskiroms dalyvių grupėms – tiems, kurie planuoja kurti šeimą ar susilaukti kūdikio ir tiems, kurie augina vieną ir daugiau vaikučių. Programoje  buvo numatytas 5 seminarų ciklas, kuris buvo vykdomas nuo rugsėjo mėnesio. Du seminarai -Trakuose ir trys seminarai Kaune.  Orentuojantis į dalyvių tikslinę grupę kiekviename seminare buvo išdėstytos 4 pagrindinės temos iš programos, kurią sudaro 7 moduliai. Visuose mokymuose buvo  atliekamos praktinės užduotys, todėl dalyviai galėjo savarankiškai išbandyti įvairias situacijas ir pamėginti išspręsti galimas problemas. 

Seminarus padėjo organizuoti ir jie vyko Kauno m. savivaldybės Visuomenės sveikatos biure ir VšĮ Kauno Šilainių poliklinikoje bei Trakų švietimo pagalbos tarnyboje.

Seminarų temos, kurios buvo aktualios:  poroms, kūdikio besilaukiantiems tėvams

1. Šeimos kūrimas , vystymas ir stiprinimas. Geroji ES šalių praktika 
2.  Rūpinimasis kūdikiu, rengimasis pozityviai tėvystei.  
3.  Vaikų nepriežiūra, sukrėsto kūdikio/vaiko sindromas 
4.  Partnerystė ir šeima

 Seminarų temos, kurios buvo  aktualios: šeimoms, auginančioms vaikus

 1.Teisinio švietimo raiška ir reikšmė pozityviai tėvystei 
 2.Vaikų nepriežiūra , sukrėsto kūdikio/vaiko sindromas 
 3. Atsitikus nelaimei 
 4.Partnerystė ir šeima

Registracja vyko internetinėje svetainėje : www.sveikasmazylis.lt